Zainteresowania i hobby w CV

Zainteresowania i hobby w CV

Nasze zainteresowania i hobby to rzeczy, którymi często chcemy się pochwalić przed innymi. Jedną z takich form jest nasze CV, w którym najczęściej znajduje się miejsce, w którym możemy opisać nasze pasje i zainteresowania. Według specjalistów zainteresowania nie są potrzebne i nie warto ich wpisywać – nie mają bowiem wpływu na to, jak kandydat będzie wykonywał obowiązki w pracy.

Inni uważają, że pasje i zainteresowania mogą sporo powiedzieć o kandydacie, a także sprawić, że będzie on lepiej zapamiętany już na etapie analizy CV. Hobby, które mogą być dwuznacznie zrozumiane lub mogą zostać źle zrozumiane przez czytającego nie wpisujemy do CV. Warto unikać też takich hobby, które mogą budzić niepokój (np.

zainteresowanie bronią palną czy skórowanie królików). Drugą kategorią dziwnych hobby są te rzadko spotykane i mało popularne (np. enologia, bractwa rycerskie czy makramy).

Takie zainteresowania możemy wpisać tylko wtedy, jeśli rzeczywiście są to zainteresowania realne. Dobrym pomysłem jest z kolei umieszczenie w CV zainteresowań, związanych bezpośrednio ze stanowiskiem na które kandydujemy, lub branżą w której chcemy pracować. Interesowanie się szczegółowe określoną dziedziną związaną z pracą może być sporym plusem.